Dzień dla klimatu w Starym Sączu

Nie tylko sadzonki buka, brzozy, jawora, lipy, grabu i sosny, ale też porcję solidnej wiedzy: w jaki sposób chronić klimat, dlaczego jest to takie ważne dla nas wszystkich, jaką rolę w działaniach ochronnych spełniają drzewa i informację o dostępnych dofinansowaniach i uchwale antysmogowej mogli pozyskać goście I Małopolskiego Dniem dla Klimatu zorganizowanego przez Powiat Nowosądecki i Gminę Stary Sącz.

Informacjami od dostępnych funduszach na proekologiczne działania: wymianie źródła ciepła, termomodernizacji lub instalacji odnawialnych źródeł energii dzieliła się specjalistka-ekodoradca z Gminy Stary Sącz.

Stoisko na starosądeckim rynku odwiedziło około 200 osób. 130 wróciło do domu z drzewami. Rozdano 100 szt. buka, 100 szt. brzozy, 100 szt. jaworu, 100 szt. grabu, 70 szt. sosny, 30 szt. lipy.

Ósmoklasiści – mogli poznać zasady rekrutacji do popularnego “Leśnika” czyli Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Do ich dyspozycji pozostawał dyrektor Grzegorz Skalski i uczniowie, którzy pomagali w akcji rozdawania drzew i udzielali instrukcji, jak i gdzie należy je posadzić. Na dzieci czekały także drobne niespodzianki rzeczowe, kolorowanki, komiksy i baloniki.

Skip to content