Fundusze Europejskie na wiosnę: Pytasz i wiesz

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na indywidualne konsultacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków min. na: otwarcie i rozwój działalności gospodarczej, kursy, szkolenia, studia podyplomowe, pozostałymi możliwościami wsparcia z Funduszy Europejskich, JST mogą również uzyskać informacje nt. Partnerstwa Publiczno – Prywatnego (PPP)

Zapraszamy 10 maja 2022 r. w godzinach od 11:30-14:00 do Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, ul. Stefana Batorego 25, (sala obrad, I piętro)

Rusza wiosenna trasa Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce. Dostęp do bezpłatnych informacji nt. funduszy unijnych jeszcze nigdy nie był taki prosty. Z pomocy w ubieganiu się o unijne wsparcie można będzie skorzystać w większości gmin i powiatów regionu.

W Mobilnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich każdy może znaleźć i otrzymać bezpłatne informacje na temat możliwości pozyskania środków unijnych (dotacji lub pożyczki), a także dowiedzieć się, jak uzyskać wsparcie na rozwój zawodowy.

Jesteśmy w przełomowym momencie, na granicy dwóch perspektyw finansowych, co wcale nie oznacza, że dotychczasowe źródła wsparcia wyczerpały się, a nowych jeszcze nie ma. Nasi specjaliści na bieżąco aktualizują dostępne formy wsparcia z programów regionalnych, krajowych oraz te oferowane np. przez małopolskie instytucje otoczenia biznesu. Zadaniem Mobilnych Punktów Informacyjnych jest docieranie z informacją o środkach unijnych najbliżej potencjalnych beneficjentów. Dzięki takiej formie działalności przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych i biznesu, ale także mieszkańcy mogą na miejscu uzyskać precyzyjne informacje na interesujące ich tematy podczas indywidualnych spotkań ze specjalistami ds. funduszy europejskich.

Jeżeli marzysz o własnym biznesie powiemy na jakie wsparcie możesz liczyć w ramach programów: regionalnego i POWER. Dla przedsiębiorców, którzy stawiają na rozwój firmy ważne będą możliwości jakie dają tanie pożyczki unijne, a w przypadku innowatorów fundusze venture capital oraz oferta projektu Innovation Coach i STEP z programu POIR. 

Własna działalności gospodarcza, to nie Twoja bajka, ale chętnie skorzystasz z dofinansowywanych lub bezpłatnych szkoleń, staży i kursów? Tu też mamy szereg propozycji dla szukających ofert w zakresie rozwoju osobistego.

Jeżeli masz poniżej 30 lat możesz skorzystać  ze szkoleń i staży w ramach programu POWER, z kolei projekt Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa dają Ci możliwości dofinansowania do kursów i szkoleń w zakresie kompetencji ogólnych (np. języki, szkolenia komputerowe, zarządzanie projektami) i zawodowych dla pracujących 50+ i  osób z niepełnosprawnościami.

Przyjdź na konsultacje i dowiedz się, jakie możliwości dają Ci Fundusze Europejskie w Małopolsce. 

Wybrane punkty wiosennej trasy Mobilnego Punktu Informacyjnego w powiecie nowosądeckim

10 maja

 • godz. 8:30-11:00
  Łącko: Urząd Gminy Łącko (Sala Obrad), Łącko 445, 33-390 Łącko

17 maja

 • godz. 8:30-11:00
  Podegrodzie: Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu, Podegrodzie 248, 33-386 Podegrodzie
 • godz. 11:30-14:00
  Chełmiec: Urząd Gminy Chełmiec (Sala Posiedzeń), ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

24 maja 

 • godz. 8:30-11:00
  Łabowa: Urząd Gminy Łabowa, Łabowa 38, 33-336 Łabowa
 • godz. 11:30-14:00
  Nawojowa: Urząd Gminy Nawojowa, ul. Ogrodowa 2, 33-335 Nawojowa

31 maja

 • godz. 8:30-11:00
  Piwniczna – Zdrój: Urząd Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój (Sala Posiedzeń), ul. Rynek 20, 33-350 Piwniczna – Zdrój
 • godz. 11:30-14:00
  Rytro: Urząd Gminy Rytro (Sala Obrad), Rytro 265, 33-343 Rytro
Skip to content