Nowy las na Przehybie

Blisko tysiąc młodych jodeł posadzono wczoraj pod Przehybą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”. W akcji sadzenia lasu wzięli udział m.in. minister Edward Siarka, burmistrz Jacek Lelek, starosta Marek Kwiatkowski i Paweł Szczygieł Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Na zaproszenie sekretarza stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki oraz dyrektora Pawła Szczygła odpowiedzieli samorządowcy i parlamentarzyści. Za łopaty chwycili posłowie Anna Paluch i Jan Duda, a także senatorowie Wiktor Durlak i Jan Hamerski. Towarzyszyli im reprezentanci świata nauki, służb mundurowych, uczniowie, harcerze i przedstawicielki kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń m.in. Mostki Razem.

Sadzonki wyrosły z nasion, poświęconych w lipcu 2016 r. przez Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przyczynią się do realizowanej od lat przebudowy drzewostanu świerkowego w Beskidach. Pamiątką po zainaugurowaniu tej akcji na Przehybie jest kamień z informacją na temat kampanii „Łączą nas drzewa” organozowanej 5 maja w całej Polsce przez Ministrestwo Środowiska i Klimatu oraz Lasy Państowe.

Skip to content