Opaski telemedyczne dla seniorów

Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu otrzymał 50500 zł Program Korpus Wsparcia Seniorów. To rządowy program moduł I – teleopieka, finansowany ze środków krajowych z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Na razie opaski telemedyczne otrzymało 30 seniorów.

Na rynku jest spora konkurencja wśród ośrodków świadczących teleopiekę, dlatego po postępowaniu ofertowym powstały oszczędności, co pozwoli na zakup jeszcze 29 opasek, a także opłacenie rocznego abonamentu – mówi Franciszek Tudaj, dyrektor OPS w Starym Sączu. – Realizator to sprawdzona firma świadcząca usługi dla ponad 6000 beneficjentów, od 6 lat są na rynku.

Teleopieka to możliwość komunikacji z tz. centrum medycznym poprzez opaskę telemedyczną. Po otrzymaniu zgłoszenia ratownik w zależności od sytuacji może wezwać pogotowie, policję, połączyć telefonicznie z najbliższymi lub zgłosić sprawę do pracownika socjalnego. Opaski obsługuje się bardzo prosto, mają tylko jeden przycisk, oraz głośnowiący głośnik.

Opaski mają 12 funkcji m. in.: pomiar tętna i saturacji, detekcja omdleń i bezruchu, dwustronną komunikację, lokalizację GPS, komunikaty głosowe, krokomierz, przypominanie o zażywaniu leków, a przycisk oznaczony jest alfabetem Braille’a.

Skip to content