Leśne molo podoba się nie tylko turystom. Branży architektonicznej też

Szlachetność formy, ciekawe rozwiązania architektoniczne, harmonijne dopasowanie do struktury przestrzennej otoczenia – to cechy docenione w 11. edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. W najnowszej odsłonie konkursu nagrodzone zostało Leśne molo.

Realizacja autorstwa 55ARCHITEKCI Wojciech Świątek, Anna Szewczyk-Świątek zdobyła wyróżnienie za „pomysłowe uzupełnienie oferty turystycznej Starego Sącza”.

To niewątpliwe nobilitacja znaleźć się po raz kolejny w gronie wyróżnionych, bo w konkursie startowały 34 projekty. Leśne Molo na Miejskiej Górze jest nie tylko hitem turystycznym, okazało się też architektonicznym – zaznacza burmistrz Jacek Lelek. – Zawsze jest też tak, że do konkursu zgłaszane są inwestycje potężne, zaprojektowane z rozmachem dla wielkomiejskich przestrzeni i z potężnym budżetem. Tym bardziej się cieszę się , że i nasze starosądeckie odważne i oryginalne realizacje też mocno zaznaczają swoją obecność w tym konkursie. W poprzednich edycjach konkursu jury doceniało już platformę widokową w Woli Kroguleckiej, Bobrowisko i nowa bibliotekę w Starym Sączu.

Tradycją jest już, że nagrodę odbiera zarówno inwestor, jak i architekci,  w tym przypadku Wojciech Świątek.

Przy okazji przypominamy tekst o współczesnej architekturze w Gminy Stary Sącz w branżowym portalu internetowym specjalizującym się w architekturze i designie.  

STARY SĄCZ MILE ZASKAKUJE ARCHITEKTURĄ. PODPOWIADAMY, CO ZOBACZYĆ NA MIEJSCU

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski przyznawana jest raz na dwa lata. Otrzymują ją projektanci oraz inwestorzy najlepszych realizacji architektonicznych znajdujących się na obszarze województwa małopolskiego i oddanych do użytkowania w okresie dwóch lat kalendarzowych poprzedzających ogłoszenie konkursu. Prestiżową statuetkę można zdobyć w ramach trzech kategorii: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa i przestrzeń publiczna. Rozstrzygnięcia konkursu o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza  dokonał Zarząd Województwa Małopolskiego na podstawie oceny i rekomendacji Sądu konkursowego. W tej kategorii przyznano dwa wyróżnienia.

Wystawę zdjęć nagrodzonych obiektów można oglądać w przestrzeni dziedzińca Cricoteki w Krakowie. W Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora odbyła się również uroczysta gala wręczenia nagród.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Skip to content