Stary Sącz jak malowany

Po raz 14. Stary Sącz będzie gościł artystów z całego świata na Międzynarodowym Plenerze Malarskim. W tym roku nasi goście przylecą z Chin, Łotwy, Hiszpanii, Francji, USA, Słowacji i Japonii.

Nie zabraknie artystów z Polski. Przez dwa tygodnie sale lekcyjne w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zamienią się na pracownie dla artystów, którzy zainspirowani krajobrazem i kulturą Starego Sącza i Sądecczyzny będą tworzyć swoje dzieła. W dniach 22.07-23.07 (poniedziałek/wtorek) g.17:00 w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbędzie się dwudniowe Sympozjum Kultur Lokalnych, czyli prezentacja środowiska, twórczości oraz kultury, z której wywodzi się dany artysta.

Podczas ostatniego dnia pleneru tj. 26.07 (piątek) w starosądeckiej bibliotece odbędzie się wernisaż g. 19.00. W tym dniu każdy odwiedzający bibliotekę przy ul. Mickiewicza będzie miał okazję dostać katalog plenerowy oraz zdobyć autografy artystów. Po wernisażu ok godziny 20:30 na starosądeckim rynku organizowany będzie happening (zostanie spalona wcześniej przygotowana przez artystów i młodzież ze szkoł policealnych TEB Edukacja w Nowym Sączu) drewniana rzeźba). Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Harmonogram spotkań:

22.07./23.07. (poniedziałek/wtorek) 17:00 Sympozjum – prezentacja artystów Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

25.07 (czwartek) 10:00 Budowanie konstrukcji na rynku

26.07 (piątek) 19:00 WERNISAŻ – Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

20:30 HAPPENING

Skip to content