Za nami pierwszy, tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku

W Starym Sączu odbyła się pierwsza tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. Były pokazy gotowania, poczęstunek przygotowany przez małopolskie koła gospodyń wiejskich, występy lokalnych artystów, quiz wiedzy o Małopolsce i koncert zespołu Lachersi. W wydarzeniu wziął udział marszałek Witold Kozłowski oraz radni województwa: Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Wracamy!”, które po bardzo ciężkim okresie pandemii niesie ze sobą nutę optymizmu. To również powrót do promocji lokalnych producentów, kół gospodyń wiejskich, produktów regionalnych i tradycyjnych, potraw przygotowanych według tradycyjnych receptur.

Znów możemy się spotkać – wróciliśmy! Małopolski Festiwal Smaku to okazja do tego, aby docenić nasz region, docenić bogactwo kulturowe jakie posiada, ale przede wszystkim docenić fakt, że znów jesteśmy razem. Nasz powrót, najpierw do Starego Sącza, później kolejnych części regionu napawa optymizmem i ładuje przysłowiowe akumulatory. Bardzo się cieszę, że znów mogę uczestniczyć się w Małopolskim Festiwalu Smaku i znów nakarmić się – dosłownie i w przenośni – pięknem i dobrem Małopolski – mówi marszałek Witold Kozłowski.

W Starym Sączu zaprezentowały się m.in KGW z Łazów Biegonickich, Popowic, Mostek, Jamnicy, Kamionki Wielkiej, Stadeł, Rytra, Marcinkowic i Koło Gospodyń Miejskich w Starym Sączu. W towarzyszącym Małopolskiemu Festiwlaowi Smaku Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Polska od kuchni” uczetsniczyły KGW z całwej Małopolski a szczególnie mocno reprezentowane były KGW z Podhala i okolic Tarnowa. Wśród licznych gości nie zabrakło posłów na Sejm RP Jana Dudy, Patryka Wichra oraz senatora Wiktora Durlaka.